FSFR2100XS
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
FSFR2100XS
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) AC DC Converters, Offline Switches
Control Features : Frequency Control
Product Status : Last Time Buy
Voltage - Start Up : 12.5 V
Mounting Type : Through Hole
Frequency - Switching : Up to 300kHz
Package : Tube
Series : FSFR-XS
Supplier Device Package : 9-SIP
Output Isolation : Isolated
Mfr : onsemi
Power (Watts) : 400 W
Fault Protection : Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage
Voltage - Breakdown : 500V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 10V ~ 25V
Package / Case : 10-SIP Module, 9 Leads, Formed Leads
Duty Cycle : 50%
Operating Temperature : -40°C ~ 130°C (TJ)
Internal Switch(s) : Yes
Base Product Number : FSFR2100
Topology : Half-Bridge
Description : IC OFFLINE SW HALF-BRIDGE 9SIP
Contact Now
Converter Offline Half-Bridge Topology Up to 300kHz 9-SIP